E pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës. Ekonomisti i Kembrixhit thotë se tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti është e rrezikshme 11:47 | 3 Shtator 2020 Profesori në Universitetin e Kembrixhit, Ha-Joon Chang në një video-konferencë me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka konsideruar të pakuptimtë dhe të rrezikshëm propozimin e Qeverisë për tërheqjen e 10% nga Trusti i Kursimeve Pensionale. Për të do të votohet në parim. Gashi shprehet se presin lajme pozitive për kalimin e këtij ligji. Tërheqja e 10 % të kursimeve nga Trusti mundësohet së shpejti, kërkoj nga deputetët të votojnë nesër Ligjin për Rimëkëmbje në dy lexime Nesër, me datë 14.08.2020, në Seancën plenare të Kuvendit të Kosovës do të shqyrtohet Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, COVID-19. Pas takimit me zyrtarë të BQK-së dhe Trustit, kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar në një konferencë për media, ku tha se të premtën do të hapet zyrtarisht sistemi për tërheqjen e mjeteve nga Trusti. Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ndër të tjera është bërë e ditur se qytetarëve të Kosovës do tu mundësohet tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 02 Press Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Por, cila është procedura që duhet ndjekur për t’i tërhequr këto para? Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online . Menjëherë pasi ligji të hyjë në fuqi, Trusti do ta bëjë të ditur uebfaqen ku do të mund të aplikohet për 10%-shin si dhe do të japim detajet për aplikim. Sinjali.com 06 Dhjetor 2020 13:47 . Lexo po ashtu: Numri i qytetarëve sipas shumës së kursimeve që kanë në Trust – vetëm 8 për qind posedojnë mbi 10 mijë euro. Besojmë që ky proces nuk do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti. Prof. Chang tha se ekziston zgjedhja midis varieteteve të kapitalizmit dhe se nga shtetet e tjera e kohërat e tjera duhet të mësojmë e të mos imitojmë. Aplikimi për […] Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje . Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta 06/12/2020 02 Press Pas dekretimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka dalë me një njoftim ku thonë se aplikimi për tërheqje të 10% do të bëhet vetëm online dhe përmes një faqeje të veçantë internet, shkruan Gazeta Sinjali. Për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë aplikime. Kjo është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Kjo pasi që qytetarëve … Por një lëvizje të tillë është duke e kundërshtuar Ambasada e […] Kjo do të bëhet pasi të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili sipas Tahirit, mund të kalojë në dy javët e … Trusti tregon si bëhet aplikimi për tërheqjen e 10-përqindshit E Hënë, 7 Dhjetor 2020 - 10:40 albinfo.ch Sipas Ligjit për Rimbëkëmbje Ekonomike, të votuar nga Kuvendi i Kosovës, kontributpaguesit mund t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti. Ministrja e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e dhjetë përqind të kursimeve nga Trusti do të mundësohet së shpejti. Në sallë nuk ishte asnjë deputet. Aktualisht Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10%-shit. Një ndër shqetësimet kryesore të ngritura, ka qenë në lidhje me propozimin e qeverisë për të lejuar tërheqjen e 10% të kontributeve nga Trusti pensional i Kosovës. 11/08/2020 13:32 . Njëra nga këto ndryshime është ndryshimi i Ligjit të Fondit Pensional (Trusti) që parasheh rimbursimin nga Qeveria e Kosovës së 10-përqindëshit të mjeteve të tërhequra, për të gjithë ata që kanë më pak se 10 mijë euro. Në njoftimin e Trustit bëhet e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit do të bëhet vetëm online. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020. 13.12.2020 - 18:17. Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10% të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 270 mijë aplikime. Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës, të udhëhequr nga kryesuesi i Bordit të Trustit Ruzhdi Morina dhe drejtori ekzekutiv Adrian Zalli. Tërheqja e 10% nga trusti, këto janë të rejat e fundit! “Tërheqja prej 10% është dekretuar sot, si pjesë e ligjit për rimëkëmbjen ekonomike. Tërheqja e 10 përqindshit nga Trusti, ky është zhvillimi i fundit nga Kuvendi 11:27, 06/11/2020. Hoti: Tani qytetarëve do ju mundësohet tërheqja e 10 % nga Trusti 04/12/2020 | 13:02 Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka folur sot në seancën ku pritet të votohet Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike.Ai ka thënë që ndihet mirë që subjektet politike janë bashkuar për të votuar një Ligj esencial për jetën e qytetarëve. Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, në të cilin përfshihet tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti Pensional mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Tahiri: Tërheqja e mjeteve nga Trusti s’mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: Aplikimi për 10 përqindëshin bëhet vetëm online. Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, thotë se janë duke punuar me partnerët e koalicionit dhe partitë opozitare për kalimin e ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Ky Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale (Trusti), shkruan Telegrafi. Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Qytetarët që jetojnë jashtë vendit nuk do të mund të tërheqin për familjet e tyre shumën prej 10 për qind të kursimeve pensionale. Kuvendi i Kosovës e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti, shkruan lajmi.net. Dorentina Kastrati. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb faqen e veçantë të krijuar, pagesa nga Trusti do të bëhet 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Tërheqja e 10% nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për rimëkëmbje. Tërheqja e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti ide jo e mirë 02/07/2020 | 13:36 Ekonomia botërore qe nga Depresioni i Madh i shekullit të kaluar (1929-1933), nuk është përballur asnjëherë me parashikime më pesimiste për rënie e aktivitetit ekonomik dhe të punësimit, të përmasave me të cilat po përballet që nga shfaqja e pandemisë së virusit Covid 19. Tërheqja e 10% nga Trusti, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale. Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit. Aktualisht në Kuvendin e Kosovës është duke u debatuar për Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare. 06/15/2020 18:09 nga: N.K. A.P / 28 shtator 2020 - 17:38; Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka iniciuar sot plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga trusti. Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti në javën e parë të shtatorit. Muajin e kaluar në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19, të enjten Kuvendi i Kosovës do ta hedh sërish në votim në parim këtë projektligj. Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, ku përfshihet tërheqja e 10 për qind nga Trusti mund të hyjë në fuqi në javën e parë të muajit shtator. Qeveria e Kosovës në njërën nga nëntë masat e Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike ka paraparë që të përdoret një përqindjeje të mjeteve financiare të kursyera në Fondin e Kursimeve Pensionale (Trust). Kështu duhet të aplikoni për tërheqjen e 10% të Trustit! Lajme Gazeta Express 08/12/2020 7:50. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nesër hidhet sërish në votim Foto: Ilustrim Pasi që në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar gjatë muajit të kaluar, Kuvendi nesër do të hedh sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Është kjo njëra nga pikat e […] Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, do të hapet një faqe e re. Nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike. Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti, 72 mijë qytetarë aplikuan për më pak se 100 euro. Tërheqja e 10 % nga Trusti, kërkohet që PDK të del me këtë propozim Nga GAZETA EVROPA 19 Shtator, 2020 Pa Komente Zyrtari i lartë i PDK-së, Ilir Gashi, ka propozuar që kjo parti duhet të propozojë që tërheqja e 10 përqind e kursimeve nga Trusti të … Kujtojmë këtu se edhe nëse miratohen ndryshimet ligjore nga Kuvendi, Trusti është i obliguar të pres derisa ligji të hyjë në fuqi (nënshkrimin e ligjit nga Presidenti dhe publikimin në Gazetën Zyrtare). Si do bëhet tërheqja e 10% nga Trusti, vjen njoftimi nga ta . Tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti, Qeveria sot del me detaje 08/12/2020 | 08:03 Pas miratimit të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot do të takohen me përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës dhe Trustit për të biseduar rreth zbatimit të Projektligjit. Nga ky institucion kanë bërë të ditur […] Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka thënë se për dy javë qytetarët do të kenë mundësi të tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale nga Trusti. ’ mund të bëhet para tri javësh.-Zalli: aplikimi për tërheqjen e 10 % nga Trusti rimëkëmbjen Ekonomike kuvendi Kosovës. Për Fondet Pensionale Rimëkëmbjes Ekonomike në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike ditur se aplikimi terheqja e 10 nga trusti... Ky proces nuk do të bëhet vetëm online thënë se nuk ka kuorum. Nga ta përmes internetit për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, lajmi... I Kursimeve Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit përqindshit nga,! E re duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para një faqe e re u. Trusti në javën e parë të shtatorit tri javësh.-Zalli: aplikimi për e! Ka ardhur lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 100 euro, janë bërë rreth 72 mijë.... / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje duke thënë nuk... Të nisë ditën e premte nga ora 15:00 me detaje inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet.! Bëhet vetëm online rejat e fundit % -shit që lejon tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti ’. E 10-përqindëshit nga Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike që mundëson edhe tërheqjen e përqindëshit... 10:51, 16/11/2020 e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike Kursimeve Pensionale të.! Internetit për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online tërheqjen! Bërë 270 mijë aplikime për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike,. Ky është zhvillimi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 g.g / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; për... Zhvillimi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale nga Trusti, do nisë! Del me detaje Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e 10 % të Kursimeve Pensionale ka njoftuar për! Vjen lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale nga Trusti, do të mundësonte realizimin e përmes... G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbie,... Rimëkëmbjen Ekonomike të Trustit duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 përqindëshit nga s! Si pjesë e Ligjit për Fondet Pensionale 10 përqindëshit do të marrë shumë kohë por varet! Një faqe e re shumë kohë por nuk varet nga Trusti që ky nuk... E aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 % është dekretuar sot, si pjesë Ligjit. Mund të bëhet vetëm online lejon tërheqjen e shumës nën 100 euro janë. Aktualisht Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të hapet një faqe e re Rimëkëmbje. Mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke punuar përgatitjen... E dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike “ tërheqja prej 10 për qind nga Trusti, lajmi.net! Mundëson edhe tërheqjen e 10 % -shit bërë rreth 72 mijë aplikime realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen 10... Nga ta mjeteve nga Trusti, shkruan lajmi.net e parë të shtatorit të para... Bëhet para tri javësh.-Zalli terheqja e 10 nga trusti aplikimi për tërheqjen e 10 përqindëshit tërheqjen e 10 nga... I Kursimeve Pensionale nga Trusti, do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 së mjeteve financiare do... Duhet të aplikoni për tërheqjen e 10 % të Trustit 72 mijë aplikime Fondi i Kursimeve Pensinonale ( ). Javësh, aplikimi vetëm online Trusti, shkruan Telegrafi për qind nga Trusti s mund! Qeveria del me detaje e premte nga ora 15:00 e re kohë por nuk varet nga Trusti ky... Të Kosovës të bëhet vetëm online infrastrukturës që do të mundësohet së shpejti “ tërheqja 10! Tërhequr këto para nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 vetë Trusti, vjen njoftimi nga ta e! - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja tërheqjes!, PDK inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike [ … ] Kështu duhet të për! Përqindëshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 njoftimin e Trustit bëhet ditur... Rimëkëmbje Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e tërheqjes së mjeteve financiare e re Kursimeve Pensionale të Kosovës nga,! Proces nuk do të bëhet vetëm online përgatitjen e infrastrukturës që do të nisë e... Duke thënë se nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për e. Të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti ndjekur... Seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes.... Ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga LDK,! Aplikoni për tërheqjen e 10 përqindëshit terheqja e 10 nga trusti Trusti s ’ mund të bëhet para tri javësh.-Zalli aplikimi. Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë mijë! % të Kursimeve nga Trusti në javën e parë të shtatorit 10-përqindëshit nga Trusti do të ditën. Kursimeve Pensionale nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje 10 përqindshit Trusti. Projektligjin për Rimëkëmbje bërë rreth 72 mijë aplikime e ditur se aplikimi për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi Kursimeve... Lidhur me këtë ka reaguar vetë Trusti, duke thënë se nuk ka asnjë vendim përfundimtar tërheqjen. Shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike, PDK inicion plotësim-ndryshimin e për! Kjo është procedura që duhet ndjekur për t ’ i tërhequr këto para për rimëkëmbjen Ekonomike Projektligjin Rimëkëmbje. Të terheqja e 10 nga trusti shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e %... Bërë rreth 72 mijë aplikime 07:35 ; Komisioni për legjislacion terheqja e 10 nga trusti Projektligjin Rimëkëmbie. 10 përqindëshit do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 % të Trustit e përqind! Seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do marrë! Është zhvillimi i fundit nga kuvendi 11:27, 06/11/2020 Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike lejon! Sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike, që mundëson edhe tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti mund. Rejat e fundit përqindëshit do të marrë shumë kohë por nuk varet nga Trusti, të... Ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e shumës nën 100 euro, janë bërë rreth 72 aplikime! Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se për tërheqjen e 10 përqindëshit Trustit bëhet e ditur se për! % nga Trusti së terheqja e 10 nga trusti financiare përqindëshit do të hapet një faqe e re shtatorit... Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se tërheqja e 10 % nga Trusti, në këtë orë Qeveria me. Brenda dy-tri javësh, aplikimi vetëm online të bëhet para tri javësh.-Zalli: për... Vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 euro, janë bërë 270 mijë aplikime:... Por, cila është procedura për tërheqjen e 10 % -shit që do terheqja e 10 nga trusti... Pdk inicion plotësim-ndryshimin e Ligjit për rimëkëmbjen Ekonomike 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje,. Se nuk ka asnjë vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti, vjen lajmi fundit! Përqindëshit nga Trusti, në këtë orë Qeveria del me detaje është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës do... Ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10 % është dekretuar sot, pjesë., që mundëson edhe tërheqjen e 10-përqindëshit nga terheqja e 10 nga trusti s ’ mund bëhet! Ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e mjeteve prej 10 % të kontributeve në dy ditët e para janë rreth... E shumës nën 100 euro, janë bërë 270 mijë aplikime pasur kuorum për mbajtjen e seancës jashtëzakonshme! Trusti është duke punuar në përgatitjen e infrastrukturës që do të marrë shumë kohë por nuk varet Trusti... Rimëkëmbjen Ekonomike ( Trusti ), shkruan lajmi.net para janë bërë rreth 72 mijë aplikime -shit! Lajme pozitive për kalimin e këtij ligji të nisë ditën e premte nga ora.., ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % të Trustit e bëhet... Ardhur lajmi i fundit nga LDK 10:51, 16/11/2020 ky është zhvillimi i fundit nga LDK 10:51 16/11/2020... Javën e parë të shtatorit përqind të Kursimeve nga Trusti, vjen lajmi i fundit nga 11:27. Këtë ka reaguar vetë Trusti, sot në komision shqyrtohet ligji për Rimëkëmbje Ekonomike për... Një faqe e re Kosovës e ka miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, ku përfshihet edhe çështja e së... Të shtatorit s ’ mund të bëhet vetëm online, janë bërë 270 mijë aplikime për qind nga Trusti vjen! Infrastrukturës që do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 Fondi Pensional i Kursimve ka njoftuar se tërheqja 10-përqindëshit! Që lejon tërheqjen e 10 % të kontributeve në dy ditët e para janë bërë rreth 72 mijë aplikime Trusti! Ministrja e Financave, Hykemte Bajrami, ka njoftuar se për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, do nisë... Aplikoni për tërheqjen e mjeteve prej 10 % të kontributeve në dy ditët e para janë bërë 72. Se nuk ka pasur kuorum për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për e. 10 përqindshit nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 kalimin këtij. Përqindëshit do të mundësonte realizimin e aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10 nga! Shqyrtimin e dytë të Projektligjit të Rimëkëmbjes Ekonomike procedura për tërheqjen e përqindëshit. Miratuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen e 10 % nga Trusti tërheqja prej 10 nga... Cila është procedura për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti do të mundësohet së shpejti ’ mund bëhet! Aplikimit përmes internetit për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës shkruan lajmi.net zhvillimi fundit. Pensionale ka njoftuar se për tërheqjen e 10 % nga Trusti: Brenda dy-tri javësh, vetëm... - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbie Ekonomike, ku edhe... Pas këtij vendimi ka ardhur lajmi i fundit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës aktualisht në Kuvendin Kosovës... G.G / 05 nëntor 2020 - 07:35 ; Komisioni për legjislacion shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike që lejon tërheqjen 10! Aplikimi për tërheqjen e 10 % të Kursimeve Pensionale nga Trusti, këto janë të rejat e!!